"Zwykli Ludzie- Niezwykłe Historie"

W środowy wieczór- 14.03.2012 r. - odbyła się inauguracja cyklu spotkań pod nazwą „zwykli ludzie - niezwykłe historie”. Jest to projekt mający na celu przybliżenie naszej lokalnej społeczności - ciekawych, interesujących i niepowtarzalnych mieszkańców gminy Lesznowola, ich pasji, zawodów, zainteresowań.

Dzięki takim spotkaniom Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli pragnie pokazać, że z pozoru zwykli ludzie, nasi sąsiedzi, mają ciekawą historię życia, którą warto poznać.  Pierwszym gościem, prekursorem cyklu był Pan ppłk. rez. Krzysztof Klimaszewski, były wojskowy, uczestnik misji w Syrii na wzgórzach Golan (1996), w Kosowie (1999) i w Iraku (2003). Zadaniem Pana ppłk. Klimaszewskiego podczas w/w misji było zapewnienie bezpieczeństwa kontyngentów, czyli pokrótce weryfikacja informacji ,  przeciwdziałanie  i likwidowanie występujących  zagrożeń terrorystycznych mających wpływ na stan bezpieczeństwa żołnierzy w polskiej strefie odpowiedzialności poprzez prowadzenie współpracy z irackimi siłami bezpieczeństwa, negocjacje w sytuacjach kryzysowych, jak również przesłuchiwanie osób zatrzymywanych podejrzanych o prowadzenie działalności terrorystycznej wobec sił koalicyjnych.
W trakcie spotkania zatytułowanego „Irak oczami żołnierza - zdjęcia z komentarzem” Pan ppłk. Klimaszewski zaprezentował serię zdjęć udokumentowanych podczas swojej ostatniej misji, opowiadał o losach żołnierzy w Iraku, przywołując smutne i wesołe wspomnienia, o codziennym dniu i  warunkach, w jakich musieli przebywać polscy żołnierze. Zainteresowanie tematem zaskoczyło nie tylko pracowników biblioteki, ale również samego gościa, zapowiadając kolejne spotkanie. Po takich wrażeniach trudno było się rozstać, w ramach podziękowania Pan ppłk. Klimaszewski każdej z pań uczestniczącej w spotkaniu wręczył kwiat. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w spotkaniach z cyklu „Zwykli Ludzie-Niezwykłe Historie”

ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA - KLIKNIJ TUTAJ !!!